abone ol

Engelliler Kağıthane’de özgür değil

Genel - 03.12.2012 06:12
Yazı Boyutu: - +

Her ay rutin düzenlenen Kağıthane Belediye Meclis Toplantısında CHP grubundan söz alan Oktay Aksu ve Şükrü Özoğul 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle engellilerin sorunlarını mecliste gündeme getirdi.

Araç parkı büyük sorun
Oktay Aksu kürsüde yaptığı konuşmada engelli haklarının sağlanması için yapılması gereken çalışmalara değindi. Aksu konuşmasında “Engelli insanların araçlarını park etmesi bizim ilçemiz için büyük sorun. Kaldırımlar, binalar engelli insanların kullanımına uygun değil. Kaldırımlarda belirli bir standarttan bahsetmek mümkün değil.” ifadelerine yer verdi.

Engelli insanlar Kağıthane de özgür değil
Otobüs duraklarının da engelli insanların kullanımına uygun olmadığına dikkat çeken Aksu “ Semtimizde engelli bir insan tek başına özgürce dolaşamaz. Bu temel hakkı sağlamak için Kağıthane Belediyesi’nin yapması gereken çok şey var.” şeklinde konuştu. Aksu’nun ardından söz alan Şükrü Özoğul ise “Kağıthane Belediyesi engelliler için ne yaptı?” dedi.
Oktay Aksu’nun konuşmasının ardından söz alan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç “Kağıthane 500 bin kişilik bir aile. Engellilerle biz her platformda birlikte oluyoruz. Bizim yaptığımız çalışmalarla engellilerimiz ve engelli aileleri sosyal yaşama girdi. Engellilerimin her vatandaş gibi haklarının kullanması gerekir. Belediyemiz bu alanda gereken çalışmayı yapmaktadır.” şeklinde konuştu. Kılıç Belediye Sosyal Tesislerinde menülerin Braille alfabesiyle yapıldığının; görme engelli insanların bu hizmet yararlanabileceğinin bilgisini verdi.

Belediye meclisi gündem dışı konuşmaların ardından yapılan gündem ve oylamayla sona erdi.

“Engelliler Kağıthane’de özgür değil” için 1 cevap

  1. diyemedim ya la diyor ki:

    kağıthane 500 bin kişilik bir aile . :) ))))

Bir Cevap Yazın